Nuotolinio mokymo grafikos (kompozicijos) pamokų užduotys 3 A klasei

Nuo 2020 birželio 03 iki 2020 liepos 02, 2 val. per savaitę

Uždavinys: Išmokti komponuoti piešinį, nustatyti objekto proporcijas, jas fiksuoti plokštumoje, modeliuoti apimtines formas

1. 2020-06-03, 2 val.
    Tema: "Daiktai mano aplinkoje"
    Nesudėtingo trijų ir daugiau daiktų natiurmorto piešimas iš natūros. Pasirinkite tris nesudėtingus daiktus iš savo aplinkos ir susistatykite natiurmortą ( vienas daiktas arčiau, kitas toliau; vienas didelis – kitas mažas; daiktai iš skirtingų medžiagų: metaliniai, stikliniai, plastmasiniai).
    Ant A4 (21 cm x 29 cm) arba ant A3 (29 cm x 42 cm) formato popieriaus lapo pieškite natiurmortą. Atidžiai apžiūrėkite daiktus ir ištiesta ranka išmatuokite jų proporcijas pieštuku. Nurodykite pagrindinius daiktų kontūrus, paryškinkite krentančių ir savųjų šešėlių kontūrus. Pažymėkite krentančius šešėlius.
    Daiktų formas perteikite paryškinant šviesą ir šešėlius, perteikite daiktų medžiagiškumą.
    Nupieštą piešinį nufotografuokite, apatiniame dešiniajame kampe užrašykite savo vardą, pavardę, datą, darbo pavadinimą ir siųskite šiuo adresu: ingutesister@gmail.com , tel. Nr: 8-614 33968.
  2. 2020-06-10, 2 val.
    Tema: “Mano mėgstamiausias žaislas ”
    Ant A4 (21 cm x 29 cm) arba ant A3 (29 cm x 42 cm) formato popieriaus lapo pieškite savo mėgstamiausius žaislus pieštuku. Pirmiausia ištieskite ranką pieštuku priešais save ir padėkite pieštuką horizontaliai akių lygyje, kad nustatytumėte horizonto liniją. Pažymėkite horizonto liniją tašku ant popieriaus. Atidžiai apžiūrėkite žaislą ir ištiesta ranka išmatuokite jo proporcijas pieštuku. Paimkite pieštuką ir pasižymėkite piešiamo žaislo kontūrus, kad tilptų į lapą.

3. 2020-06-17, 2 val. –2020-06-24 2 val.

Tema: Natiurmortas su gėlėmis

Ant A4 (21 cm x 29 cm) arba ant A3 (29 cm x 42 cm) formato popieriaus lapo pieškite natiurmortą su gėlėmis, gali būti pamerktos gėlės į vazą, kambarinis augalas.
    Susistatykite natiurmortą iš 2 daiktų. Atidžiai apžiūrėkite daiktus ir ištiesta ranka išmatuokite jų proporcijas pieštuku. Nurodykite pagrindinius daiktų kontūrus, paryškinkite. Pakeiskite pieštuką į 2B ir pradėkite pridėti toną. Pažymėkite krentančius šešėlius.

4. Darbų užbaigimas, apipavidalinimas, eksponavimas dailės darbų peržiūroje 2020-07-01/03
Atsisiųsti nuotolinio mokymo piešimo užduotis 4kl. 2020 m. birželis